بخیه زدن ترکیه اردوغان پایگاه هوایی رجب طیب اردوغان

بخیه زدن: ترکیه اردوغان پایگاه هوایی رجب طیب اردوغان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی توافق هسته‌ای یک تعهد بین‌المللی است / موگرینی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای یک تعهد میان جامعه بین‌الملل و کشور عزیزمان ایران هست، گفت: توافق با کشور عزیزمان ایران مسیر اتح

توافق هسته‌ای یک تعهد بین‌المللی است / موگرینی

موگرینی: توافق هسته ای یک تعهد بین المللی است

عبارات مهم : اروپا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه توافق هسته ای یک تعهد میان جامعه بین الملل و کشور عزیزمان ایران هست، گفت: توافق با کشور عزیزمان ایران مسیر اتحادیه اروپا به سمت سیاست خارجی را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه در صحبت خود در نشست آغازین کنفرانس سفیران اروپایی در بروکسل با اشاره به مسئله هسته ای کره شمالی گفت: متحدان اتحادیه اروپا در آسیا و فراتر از آن خواهان همکاری این اتحادیه جهت حل این مسئله هستند لیکن آنها می دانند که ما همواره به دنبال یک راه حل دیپلماتیک هستیم. چراکه ما می دانیم حتی فکر کردن به یک راه حل نظامی جهت چنین تنشی نه تنها خطرناک است بلکه به هیچ وجه مسئله را حل نمی کند.

توافق هسته‌ای یک تعهد بین‌المللی است / موگرینی

براساس گزارش پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا موگرینی در ادامه سخنان خود به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 در 2015 اشاره کرد و گفت: آنها می دانند که ما به دنبال یک راه حل چندجانبه خواهیم بود. آنها از تجربه ما در عدم اشاعه، به خاص آن چه در جریان مذاکرات با کشور عزیزمان ایران حاصل شد استقبال می کنند.

وی ادامه داد: در حقیقت اگر من از شبه جزیره کره به کشور عزیزمان ایران بروم توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران مسیر اروپایی به سمت سیاست خارجی را نشان می دهد. این یک توافق میان دو کشور نبود. من بارها و بارها تکرار کرده ام و بازهم احساس می کنم مورد نیاز است که در ماه های پیش رو باید این را بارها و بارها تکرار کنیم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای یک تعهد میان جامعه بین‌الملل و کشور عزیزمان ایران هست، گفت: توافق با کشور عزیزمان ایران مسیر اتح

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: توافق هسته ای تعهدی بود که از یک طرف میان کل جامعه بین الملل و از طرف دیگر کشور عزیزمان ایران حاصل شد و در یک قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل و به طور مکرر از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی مورد تایید قرار گرفته است.

موگرینی افزود: امروز نیز بعد از گذشت دو سال پایبندی به توافق به وسیله آژانس و کمیسیون یکسان که من رهبری آن را با پشتیبانی نیرومند هلگا اشمیت (معاون موگرینی) بر عهده دارم و نه فقط از سوی تنها یک کشور تایید شده است هست. اکنون مورد نیاز است که ما در ماه های پیش رو هر جایی که هستیم این تجربه را بار دیگر تکرار کنیم. چراکه عنوان امنیت بین الملل، ایمنی جهانی و به علاوه مسئله اعتبار توافقات بین المللی در میان است.

وی در ادامه به صحبت مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران در مراسم تحلیف راجع به توافق هسته ای اشاره کرد و گفت: من بسیار خرسندم که در ابتدای ماه جاری (میلادی) از زبان حسن روحانی، مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران در مراسم تحلیف وی شنیدم که بر تعهد شخصی اش جهت ادامه اجرای تعهدات این کشور در توافقات هسته ای تاکید کرد. بنابراین متحدان ما می دانند که می توانند روی ما حساب کنند. لیکن آنها می دانند که موضع ما چیست و اهداف استراتژیک ما چه چیزهایی است.

توافق هسته‌ای یک تعهد بین‌المللی است / موگرینی

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | خارجی | سیاست | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs